Sokağa Çıkma Kısıtlaması kaldırılan iller hangileri? Listeye yenisi eklendi

Koronavirüs önlemleri kapsamında 16-17-18-19 Mayıs tarihleri için sokağa çıkma yasağının uygulanacağı açıklanmış ve 5 şehrimiz yasaktan muaf tutulmuştu. Son olarak Diyarbakır'ın da listeye eklenmesiyle birlikte kısıtlaması kaldırılan il sayısı 6 olduSokağa çıkma yasağı ile 5 şehrimizin valilikleri yasaktan muaf tutulduklarını açıklamıştı. Yasaktan Muaf tutulan şehirlere bir yenisi daha eklenerek sayı 6 oldu.

Diyarbakır da sokağa çıkma yasağında muaf tutulacak. Daha önce sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan Diyarbakır'ın, 16-19 Mayıs günlerinde ise kısıtlamadan muaf tutulacağı belirtildi.

Alınan karar sonrası resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu, 16-17-18-19 Mayısta sokağa çıkma kısıtlamasının kentte uygulanmayacağını bildirdi. Vali Güzeloğlu, “Değerli hemşehrilerim, Diyarbakır ilimiz genelinde; Cumhurbaşkanımızın açıkladığı 16-17-18-19 Mayıs 2020 tarihlerindeki sokağa çıkma yasağı uygulanmayacaktır. Lütfen, rehavete kapılmadan, tedbirlere uymaya devam” dedi.
Arama Sonuçları: diyarbakır, diyarbakır sokağa çıkma yasağı

0/Yorum yap / Yorumlar

Daha yeni Daha eski