Maske kodu nasıl alınır? Hayat eve sığar uygulamasından kod!

Türkiye'de yeniden satışı gündeme gelen maskelerle ilgili öte yandan ücretsiz şekilde dağıtım da devam ediyor. Sağlık Bakanlığı'nın telefon uygulaması olan 'Hayat Eve Sığar' uygulamasından maske kodu temin edilebiliyor.Corona virüs salgını kapsamında vatandaşların bölgelerindeki risk durumlarına bakabilmelerine imkan tanıyan "Hayat Eve Sığar" mobil uygulaması güncellendi. Güncelleme ile uygulamanın 'Sağlık Durumu' sekmesinden vatandaşların ücretsiz maske kodu alabilmesine imkan tanındı. Bu sekme sayesinde telefonuna mesaj gelmeyenler gönderilen kod ile maskesini alabilecek.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI NEDİR?

Uygulama sağlık bakanlığı tarafından Korona Virüs kapsamında play store ve App Store mağazalarından halkın kullanımına sunuldu. Uygulamayı indirip kurduktan sonra telefon numaranızı girerek telefonunuza bir adet sms gelmekte. Gelen mesajı uygulama ekranına girerek üyeliğinizi aktifleştiriyorsunuz. Riskli bulunulan bölgeler uygulama üzerinden takip edilmekte.

MASKE KODU NASIL ÖĞRENİLİR?

Maskelerle ilgili ilk etapta telefonlara sms geleceği belirtildiysede süre geçen zaman zarfında milyonlarca vatandaşa sms kodları ulaştırılamadı. Vatandaşlar da çareyi eczanelere gidip tc kimlik numaraları baba adı ve doğum tarihlerini söyleyerek maske almakta buldu. 'Hayat Eve Sığar' uygulamasının güncel hali ile birlikte maske kodu al bölümünden maske kodlarınızı alabilir eczacınıza giderek maskelerinizi temin edebilirsiniz

0/Yorum yap / Yorumlar

Daha yeni Daha eski