Gazi Üniversitesi'nin o dekanı istifa etti!

 Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, video konferans görüşmesinde canlı yayını açık unutup kız öğrenciler hakkında, "Kızların resimlerini görüyoruz, çaktırma" demesi büyük tepki topladı. Türkiye gündemine oturan dekanın o sözleri sonrasında istifa ettiği belirtildi Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Orhan Acar, katıldığı bir video konferans görüşmesi sırasında kameranın açık olduğunu unutup, öğrencilerin isimlerini okuduğu sırada “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma” dedi. Yanında bulunan bir kişi tarafından uyarılan 58 yaşındaki dekan, yayında olduğunu öğrenince ise neye uğradığını şaşırdı.

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA


Olayın basına yansımasının ardından Acar, görevinden istifa etti. Konuyla ilgili Gazi Üniversitesi’nden de bir açıklama geldi.

Üniversitenin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Acar’ın istifası ile ilgili şu ifadelere yer verildi: 

“Üniversitemiz Fen Fakültesi Dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Orhan Acar’ın sosyal medya ve basına yansıyan ifadeleri nedeniyle yasal süreç başlatılmış olup, sürecin selameti açısından kendisi 13.05.2020 tarihinde istifa etmiştir.”

Arama Sonuçları: gazi dekan, gazi üniversitesi dekan, orhan acar, 

0/Yorum yap / Yorumlar

Daha yeni Daha eski